Mladinska tekmovanja v letu 2017

Mladinci našega društva so tudi v letu 2017 pridno tekmovali in dosegali zavidljive rezultate.

Udeleževali so se  tekmovanj, ki jih organizira GZ Ivančna Gorica in se z eno ekipo uvrstili celo na državno prvenstvo, kar je prvič, da se je kakšna mladinska ekipa iz PGD Dob uvrstila na državno tekmovanje. Omenjeni rezultat je dosegla mladinska ekipa deklet v sestavi Anja Antončič, Katja Vidic in Ajda Zupančič. Po odlični uvrstitvi na občinskem tekmovanju v orientaciji in po osvojenem prvem mestu na regijskem tekmovanju, so se uvrstile tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo v Gorici pri Slivnici, GZ Šentjur, tudi tu so se solidno uvrstile, kar je, kot smo že omenili, največji uspeh mladinskih ekip našega društva.

Poleg omenjenega tekmovanja v orientaciji so mladinci tekmovali tudi v gasilskem kvizu, ki je bilo že februarja.

Za uspeh mladinskih ekip na raznih tekmovanjih imajo poleg mladih, ki so pripravljeni vaditi in sodelovati veliko zaslugo tudi mentorji teh ekip, kajti tudi oni morajo biti poleg tako na vajah kot na tekmovanju. Zato vsem tekmovalcem pohvala za sodelovanje in čestitke ob dobrih uvrstitvah, zahvala za sodelovanje tudi vsem mentorjem, še posebej pa Juretu, brez katerega ne mine nobeno tekmovanje v našem društvu, tako mladinsko kot člansko.