Prostovoljec leta 2012

Predstavniki PGD Dob pri Šentvidu smo se 26. junija 2013 udeležili zaključne prireditve natečaja Prostovoljec leta 2012 v Kongresnem centru Brdo pri Kranju. Pokrovitelj projekta je  predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, pripravlja pa ga Mladinski svet Slovenije. Na omenjeni natečaj nas je predlagala Občina Ivančna Gorica in smo kot edino gasilsko društvo prejeli priznanje za sodelovanje na natečaju Prostovoljec leta 2012 za projekt Pomoč prizadeti družini ob požaru stanovanjske hiše.

Sodelovanje na natečaju na državni ravni je za naše društvo velika čast in potrditev našega dela, še posebno, da smo bili opazni v lokalni  skupnosti, ki nas je tudi nagradila s predlogom oziroma prijavo na natečaj. Vabila za zaključno prireditev smo prejeli iz Protokola republike Slovenije, udeležila se je lahko le omejena skupina 6 gasilcev, ki smo ponosno zastopali naše društvo. Dogodek nam bo ostal v lepem spominu, kajti take stvari se ne dogajajo vsak dan in vsakomur.